Sántha Gergely: A DVTK egy integráló erő

Még csak nemrég ért véget a legutóbbi bajnoki év, de máris elkezdődik egy új, ráadásul olimpiai indulója is van a DVTK-nak, akinek szurkolhatunk a most induló párizsi ötkarikás játékokon, így arra kértük Sántha Gergelyt, a DVTK elnökét, hogy értékeljük ki együtt az előző esztendőt és beszélgessünk arról, mit tartogathat számunkra a közeljövő.

Kezdjük az egyik legaktuálisabb, egyben legfontosabb témával, Guzi Blanka személyében újra van a DVTK-nak nyári olimpián sportolója. Mit jelent ez a klub számára?

Bár két éve a pekingi téli olimpián Kékesi Mártonért szoríthattunk, nyári olimpiára 12 éve nem jutott ki miskolci sportoló, Deák-Bárdos Mihály volt az utolsó 2012-ben. Most már elmondhatjuk, hogy nyári olimpián is van versenyzőnk, nagyon büszkék vagyunk Blankára. Ez nem csak a DVTK, hanem egész Diósgyőr, egész Miskolc és az észak-kelet magyarországi régió büszkesége. Az öttusa szakosztály fiatal szakosztály a DVTK életében és számítunk Blankára és edzőjére, hogy az olimpiáról hazaértve segítenek a szakosztály további fejlesztésében. A DVTK kommunikációs felületeit szeretném továbbá a szurkolók figyelmébe ajánlani, hiszen folyamatosan nyomon fogjuk követni Blanka párizsi napjait, és szurkolunk neki, hogy minél szebb eredményt érjen el.

Haladjunk tovább sportáganként, kezdjük a kosárlabdával, hiszen adja magát, hogy az idei legsikeresebb sportágunkkal indítsunk.

Egy Diósgyőrben és Miskolcon nagy hagyományokkal rendelkező sportág ért el egy nagyon régóta várt sikert. Korábban is ért el szép eredményeket a DVTK kosárlabda szakosztálya, vagy az egy időben önállóan működő DKSK is, de egyik sem ragyogott annyira fényesen, mint a mostani bajnoki arany, főleg annak a tükrében, hogy az európai porondon is rendkívül jó eredményt értünk el. Amikor a csoportkörből továbbjutottunk, gyakorlatilag végig vertük egész Európát. London után nyertünk Lyonban és Schioban is, és hazai pályán szinte megállíthatatlan volt Völgyi Péter csapata. Így volt teljes az év. Egy korábbi beszélgetés során már említettem, akkor lettem szinte biztos abban, hogy bajnokok leszünk, amikor elveszítettük a kupadöntőt. Láttam a lányokon és a vezetőedzőnkön, hogy senki nem elégszik meg azzal, hogy csak egy kupaezüst és egy bajnoki ezüst kerüljön be a vitrinbe. A bajnoki cím egy történelmi siker, ami nem csak a csapat, nem csak a vezetőedző, nem csak a szakmai stáb, hanem az egész szakosztály sikere. Ezzel együtt szeretném kiemelni, hogy ez a siker nem annak volt köszönhető, hogy a keret értékesebb, vagy hosszabb lett volna, és nem annak, hogy a szakosztály a versenytársakhoz képest nagyobb költségvetésből gazdálkodhatott, hanem a szakosztály vezetésének és a szakmai stáb évek óta tartó komoly, szisztematikus munkájának az eredménye, és ezen felül a klub is minden segítséget megadott a háttérben ahhoz, hogy egy országosan is egyedülálló szurkolói bázissal rendelkező szakosztály végre bajnokságot tudjon nyerni, és európai szinten is képviselje a DVTK-t, a régiót és Magyarországot, egy rendkívül népszerű sportágban.

Klubvezetőként milyen tapasztalatokat szereztél személyesen a nemzetközi mérkőzéseken?

Egy dolgot szeretnék kiemelni. Franciaországban azt tapasztaltam, hogy nagyon komoly szurkolóbázisa és komoly támogatói köre volt a csapatnak, ezt jó volt látni. Pont emiatt, Európa tetejére csak olyan csapat tud odaérni, amelyiknek olyan szurkolótábora van, mint a Diósgyőré. A DVTK Aréna félelmetes hangulatához a lányok már hozzászoktak, és tudja őket motiválni és nem nyomja el őket, amikor esetleg az ellenfélnél is van egy komolyabb buzdítás. Ez a háttér elengedhetetlen ahhoz, hogy valaki odaérjen az mezőny elejére.

A teljes interjút itt olvashatják el.