Együttműködés - A Miskolci Egyetem és a TS Hungaria Kft.

A Miskolci Egyetem és a TS Hungaria Kft. 2019. május 30-án ünnepélyes keretek között írt alá stratégiai megállapodást, amelynek célja az együttműködés szorosabbra fűzése, és a kapcsolódási pontok meghatározása. A TS Hungaria Kft. és a Miskolci Egyetem kapcsolata a 2000-es évek elejére nyúlik vissza, amikor több apróbb technológia fejlesztési feladat megoldásában vettek részt az egyetem szakemberei. A fejlesztési igények és a munkaerő ellátás biztosítása egy fejlődési pályára álló vállalat esetében elengedhetetlené teszi a megfelelő képző – és kutatás-fejlesztési tevékenységeket ellátó intézményi háttér biztosítását. A vállalatnál közelmúltban bekövetkezett vezető váltás a kapcsolat építésben is új stratégiát hozott, melynek eredményeként stratégiai partneri kapcsolat alakul-alakult ki a TS Hungaria és a Miskolci Egyetem között. Ennek fő területei a képzésre, a szakmai gyakorlatokra, a technológia fejlesztésben való részvételre, valamint közös K+F feladatok megvalósítására terjednek ki.

 

Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora kiemelte a megkötött együttműködési megállapodás stratégiai fontosságát, valamint reményét fejezte ki arra vonatkozóan, hogy a jövőben a TS Hungaria Kft. és a Miskolci Egyetem erőit egyesítve közös sikereket érnek el. Hangsúlyozta, hogy a hallgatók gyakorlati helyének biztosítása mellett, a duális képzési területen is szorosabb lesz az együttműködés.

Wein András, a TS Hungaria Járműjavító Kft. ügyvezető igazgatója örömmel üdvözölte a stratégiai együttműködési megállapodás aláírását. Kiemelte, hogy bár a vasúti-járműgyártás és javítás 160 éves múltra tekint vissza a városban, mára elérkezett az ideje a modernizációnak, a fiatalításnak, a digitalizálásnak. A társaságnál felmerült új igények miatt keresték meg az iparban kiváló megítéléssel rendelkező Miskolci Egyetemet, amely a meglévő szakmai tudásával segítséget tud nyújtani a cég előtt álló új kihívások megoldására. A társaság nagy hangsúlyt fektet a folyamatos fejlődésre. Ennek jegyében 2019. év elején elindult egy közel 4 milliárd forintos beruházás, amelynek keretein belül a TS Hungaria Járműjavító Kft. bővíteni kívánja szakember gárdáját, és ennek keretében számítanak az egyetemről érkező szakemberekre, szaktudásukra. Ez a fejlesztés nagymértékben segíti majd a vállalat technológiai megújulását és a már meglévő tevékenységek produktivitásának növelését. A beruházási projekt célja a telephely kompaktabb kihasználtságának kiépítése, ezzel együtt pedig az ügyféligények még hatékonyabb kielégítése. A Társaság a fejlesztés első fázisában két nagyobb területre összpontosít, mely részeként egy új vasúti teherkocsi felületkezelő csarnok kiépítése és a vasúti kerékpár javító kapacitás bővítése fog megtörténni. Ezt követően a már meglévő csarnokok felújítására és az ezekhez tartozó gépészeti és infrastruktúra elemek korszerűsítésére fog megvalósulni. 

Az ünnepélyes aláírás alkalmával Wein András ügyvezető igazgató elmondta, hogy a jelenlegi együttműködés keretében az első konkrét projekt is elindul az egyetemmel, amely vasúti járművekről készült képalkotó- és képalkotás kiértékelő rendszerek fejlesztéséről szól. Várhatóan ennek jövő év elejére már lesz kézzel fogható, működő, kész terméke. Ez az új termék mind az osztrák, mind a magyar vasúti hálózaton meg fog jelenni, és a vasutak napi életében nyújt segítséget a karbantartás-tervezés, a karbantartási információk megalapozásában.

Dr. Deák Csaba, a Miskolci Egyetem kancellára köszönetét fejezte ki a TS Hungaria Járműjavító Kft. ügyvezetői felé, hogy megkeresték a Miskolci Egyetemet, és nyitottak voltak egy hosszabb távú együttműködésre. Kihangsúlyozta, hogy a képalkotás, a képelemzés a Miskolci Egyetemnek egy olyan, egyszerre több kart érintő speciális tudása, amelyet országosan ki lehet emelni. A Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán van képalkotó diagnosztikai szakember képzés, de más karokon is vannak az Ipar 4.0hoz kapcsolódó, képalkotással, anyagelemzéssel foglalkozó projektek, amelyek a gyártás során különböző anyagok azonosítására, hibalehetőségek feltárására alkalmas rendszereket szolgálnak ki, illetve segítik a döntéshozatalt. Ennek köszönhetően az intézmény ki tudja szolgálni a közlekedéshez kapcsolódó igényeket, és más iparágakat is, akár az egész egyetemet bevonva.

2024. november 23., szombat, Kelemen, Klementina

Csillagpont Rádió podcast

Időjárás